Ścieżki przemian. Transformacja ustrojowa w Europie Środkowo-Wschodniej
Jak uczyć o transformacji tak, aby uwzględniać różne perspektywy i doświadczenia jednostek, a przy tym angażować w rozmowę na ten temat młodzież? Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu “Ścieżki Przemian. Transformacja ustrojowa w Europie Środkowo-Wschodniej.”
Chcemy podzielić się z Wami efektami pracy zespołu ekspertów z krajów, które doświadczyły przemian ustrojowych i gospodarczych: Bułgarii, Chorwacji, Litwy, Niemiec, Polski i Ukrainy. Co łączy, a co dzieli perspektywy osób z tych krajów? Jak ich doświadczenie może wzbogacić rozumienie transformacji w Polsce? Materiały stworzone przez międzynarodowy zespół przybliżą nas do odpowiedzi na te pytania.
Udział w kursie daje okazję do pogłębienia wiedzy na temat wydarzeń historycznych oraz zapoznaje z narzędziami do inspirującego i efektywnego przekazywania tych treści młodym ludziom. Wszyscy uczestnicy otrzymają komplet materiałów edukacyjnych oraz certyfikat udziału w szkoleniu.
Do kogo skierowane jest szkolenie „Ścieżki Przemian. Transformacja ustrojowa w Europie Środkowo-Wschodniej”?
Do udziału w szkoleniu zapraszamy nauczycielki i nauczycieli historii, HiT-u oraz WoS-u, a także edukatorów i edukatorki zainteresowanych tematyką transformacji.
Jakie tematy zostaną poruszone na szkoleniu?
· wyzwania w nauczaniu o okresie transformacji,
· uczenie w czasach polaryzacji i sporów,
· prezentacja międzynarodowych scenariuszy lekcji,
· walka z dezinformacją w dyskursie publicznym,
· angażujące metody nauczania o transformacji.
Kto poprowadzi szkolenie?
Adam Rębacz – nauczyciel dyplomowany historii i wiedzy o społeczeństwie, edukator związany z Muzeum Historii Polski oraz Domem Spotkań z Historią w Warszawie. Współtwórca i koordynator Młodzieżowych Klubów Historycznych im. Kazimierza Moczarskiego działających przy Fundacji Im. Kazimierza i Zofii Moczarskich.
Kiedy i gdzie odbędzie się szkolenie?
Szkolenie odbędzie się w dniach 8-9.03.2024 (piątek-sobota) w Warszawie, w Pracowni Duży Pokój, przy ulicy Wareckiej 4/6. 8.03 pracujemy w godzinach 10:00-17:30, a 9.03 10:00-14:00.
Wszystkim osobom spoza Warszawy zapewniamy nocleg z 8 na 9.03, a także zwrot kosztów podróży. Osoby potrzebujące noclegu również w dniu poprzedzającym szkolenie, prosimy o zaznaczenie tej informacji w formularzu. Przyjrzymy się tym potrzebom i przekażemy odpowiedzi indywidualnie, w zależności od możliwości budżetowych.
Wszystkim uczestnikom zapewniamy wyżywienie w postaci poczęstunku podczas przerw kawowych oraz lunchu.
Jak wziąć udział w szkoleniu?
Zapraszamy do wypełnienia formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdu0edVmGsLZymr5XGuJo7n3NcOY–z4g08x45XIgjk3_SYSg/viewform?fbclid=IwAR0RcM4nwMQhDCKbZ4YfcUxS0-NeTZqgFarJ-jBkzocFdd2WiDcgbI6kQTg
Zgłoszenia przyjmujemy do 25.02 do końca dnia.
Osoby przyjęte na szkolenie zostaną o tym poinformowane mailowo.
Szkolenie zostało przygotowane w ramach projektu Transition Dialogue: https://transition-dialogue.org/